Puitterrassi puhastus

Kevadine terrassi hooldamine ja õlitamine annab terrassile uue värske ilme.

Puhastame survepesu meetodil ja pinnad saavad puhtaks mustusest, samblast ja mikrofloorast. Soovi korral katame peale kuivamist sobiliku kaitseainega, et pind oleks kaitstud ja tulemus jääks kestma.

Terrassi hooldamine: puhastamine

Tasub oodata kevadist sulailma ja eemaldada viimased jää ja lumeriismed näiteks survepesuriga, millega saab siis hõlpsasti maha pesta ka lume sulamisest sinna jäänud lahtise mustuse. Kinnise mustuse ja tugevamate plekkide eemaldamiseks aitab terrassipesuvahendiga küürimine.

Survepesuriga pestes tuleb jälgida, sest liiga lähedalt ja tugeva survega tungib survepesuri veejuga pehmemasse puitu ja rikub nähtavalt puidu pinda. Kui terrass sai sügisel hooldatud peaks kergest pesust piisama, et saabuvat kevadet terrassil vastu võtta.

Kividega kaetud pinnad või plastlauast terrassid enamasti rohkem hooldust ei vajagi. Esmane varakevadine hooldus võikski piirduda kerge pesuga ja põhjalikum hooldus teha alles siis kui päike kõrgemalt käib ning ilmad soojemaks muutvad. Määrdunud või pikemalt hooldamata terrass vajab ka kõvemat küürimist terrassipuhastus vahendiga, enamik neist on valmistatud seebikivi baasil seega tuleb jälgida juhendit ja kasutada kaitsevahendeid.

Peale küürimist tuleb loputada terrassi pind ohtra veega, milleks sobib jällegi survepesur. Sellisele süvapesule järgneb terrassi õlitamine, mis aga nõuab juba kuivemat ja soojemat ilma.

Terrassi hooldamine: õlitamine

Süvapesu ja õlitamine tasub ette võtta siis kui päike jõuab päevaga kogu terrassi pinna ära kuivatada, et saaks kuivale ja puhtale pinnale kanda kaitsva kihi terrassiõli. Terrassiõli pealekandmiseks sobivad nii prits, pintsel kui ka käsn. Oluline on jälgida, et kui puit on õlist küllastunud ja rohkem sisse ei ima saaks üleliigne õli õigeaegselt maha pühitud.

Mida tihedam on terrassilaua puit seda parma imendumis võimega terrassiõli tuleks kasutada, tihedamad puidud on reeglina eksklusiivsemad vääris puidud, milliste juures tuleb jälgida hoolikamalt et kasutatav õli oleks puiduliigile sobiv. Kasutates toonitud terrassiõli kantakse seda peale ühtlaselt laud haaval piki lauda, muidu tekivad kohati topelt võõbatud tumedamad laigud.

Kevadine terrassi hooldamine ja õlitamine annab terrassile uue värske ilme. Mitte vähem oluline on terrassiõli UV kaitse suvise päikese eest.

Pinnad hoolitsetud kvaliteet ainete ja hoolega

Palju erinevaid võimalusi pindade hooldamiseks

Uued lahendused ja koolitatud meeskond!

Eripuhastustööd üle Eesti igal päeval!

Kutsu meid appi!

Tutvu meie tehtud töödega ja võta ühendust, leiame koostöörütmi ka sinu uutele/vanadele projektidele!